SOUTĚŽE V POŽÁRNÍM SPORTU 2023 na Rokytě

Komentář a fotky z akce SDH Rokyta

SOUTĚŽE V POŽÁRNÍM SPORTU 2023 NA ROKYTĚ

V tradičním termínu, tedy 5. července uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Rokytá jednu z nejvýznamnějších sportovních a společenských akcí naší obce a sice Memoriál Zdeňka Šlambory. V letošním roce byla organizace poněkud náročnější, jelikož na náš sbor vyšlo i pořádání okrskové soutěže sborů IV. okrsku. Při nástupu a přivítání účastníků před samotným zahájením soutěží proběhlo předání daru bývalému starostovi Sboru dobrovolných hasičů Rokytá Josefu Růžičkovi spolu s poděkováním za jeho dlouholetou práci v této funkci a za vše co pro udržení chodu SDH Rokytá vykonal. Po krátkém školení velitelů družstev se do požárního útoku pustila družstva dětí a mužů v rámci již zmíněné okrskové soutěže. Memoriál Zdeňka Šlambory zahájily opět mladší a starší děti, po nichž nastoupili ti nejzkušenější borci z družstev starých gard v kategoriích ženy a muži. Všichni závodníci předvedli v čestném boji to nejlepší, co v nich a v jejich technice je. Pořadí je sice důležité, ale mnohem důležitější je fakt, že se vše odehrálo v kamarádské atmosféře, bez vážnějších organizačních problémů a hlavně bez úrazu. Po skončení sportovní části a po předání ocenění v podobě diplomů, pohárů a medailí následovala tradiční část kulturně – společenská, kterou zpestřili svým humorným, leč vypilovaným vystoupením mažoreti ze skupiny ART RÓZA. Následovalo posezení s tancem za doprovodu skupiny DIFUR BAND. Na závěr tradiční poděkování, které patří všem členům SDH Rokytá a hostům, kteří se podíleli na organizaci celého dne, dále obci Rokytá za poskytnutí vzorně připraveného areálu a v neposlední řadě nájemcům Hospůdky na Rokytě a jejich týmu za perfektní přípravu veškerého občerstvení. Poděkování patří rovněž našemu členovi Ladislavu Janouškovi za přípravu a vystavení nástěnky, která poukazovala na 130ti letou historii hasičů v obou částech naší obce. Věřím, že se příští rok v tak hojném počtu a se stejně dobrou náladou opět v sejdeme a opět ze sebe a svých mašin vydáme to nejlepší.
OHNI ZMAR
Text: Antonín Marek, místostarosta SDH Rokytá