Čarodějnice 2022

Článek a fotografie z povedené akce OÚ

PÁLENÍ ČARODĚJNIC NA ROKYTĚ aneb ČARODĚJNICKÝ REJ 2022

Na poslední dubnový večer bylo po dvouleté odmlce ohlášeno konání akce s opravdu dlouholetou tradicí a sice pálení čarodějnic. Pořadatel – obec Rokytá vyhlásil začátek programu na 18:30, kdy se začali dospělí účastníci scházet ve Volnočasovém areálu, děti pak měly sraz u hasičské zbrojnice v Horní Rokytě. Zde startoval čarodějnický pochod doplněný stanovišti s plněním úkolů s čarodějnickou tématikou, za jejichž splnění na děti čekala sladká odměna.

Zlatým hřebem večerního programu bylo však vystoupení našeho čarodějnického výkvětu z řad našich žen, které si pro nás připravily opravdový čarodějnicko – taneční rej. https://youtu.be/u40c8jf_W6g  Na místo skvěle připraveného a nacvičeného tanečního vystoupení byly čarodějky dovezeny na kočáru taženým hřebcem Navarem, kterého vedl zkušený koňák Libor Šíp st. Nadšené reakce mj. přihlížejících žen na taneční vystoupení dávaly tušit, že příští rok by mohlo být tanečnic ještě více…

Samotné zapálení připravené čarodějnické vatry bylo otázkou několika minut hlavně díky kouzelnému ohni dodaným přímo našimi čarodějkami, Ty kupodivu ani na okamžik nepolitovaly svou kolegyni, která se usadila na samém vrcholu vatry a kterou po chvíli pohltily plameny. Že by byly rády, že nejsou pro letošek na jejím místě? 😊

Závěrem tradičně řada poděkování. Poděkování všem, kteří přišli a vyjádřili tak svou sounáležitost se svou obcí a zájem o dění v ní. Zaznamenali jsme skutečně rekordní účast, kdy náš zkušený sčítací komisař nahlásil 208 účastníků! Největší poděkování patří našim dívkám, které vypilovaly zmíněné taneční vystoupení. Skvěle fungovaly i oba občerstvovací týmy – první v kiosku a druhý zajišťující přípravu a výdej buřtů na opékání, které byly spolu s točenou malinovkou hrazeny obcí Rokytá. Velké poděkování patří i našemu kamarádovi Vojtovi Loudínovi, dobře známého pod uměleckým jménem DJ Laudon, který celou akci ozvučil a zajistil hudbu i pro následující volnou zábavu.

Věřím, že se v podobně hojném počtu a se stejně skvělou náladou sejdeme i na některé z dalších připravovaných akcí.

Antonín Marek, starosta obce Rokytá

Foto a video: Josef Malík