Dospělácký den na Rokytě 2019

Informace o pořádané akci

DOSPĚLÁCKÝ DEN

24. 8. 2019 se konal Dospělácký den, který byl místo klasického Dne dětí. Akorát děti zadávaly úkoly dospělákům, kteří si vytvořily týmy. U většiny disciplín závodily dva týmy proti sobě.

Všechno bylo naopak, ale sranda byla a to veliká!

POVLÍKÁNÍ POSTELÍ:

První stanoviště bylo povlékání postelí a následné svlékání postelí. Vše bylo na čas. A soupeřily vždy dva týmy.

Někomu to šlo lépe a někomu hůře. Podle mého pozorování to šlo lépe ženským. Nic proti chlapům, ale přece jen je tohle spíše ženská parketa.

Poté, co splnili úkol, dostali razítko na kartičku, kterou měli pověšenou na krku a panáka zelený.

ŠTAFETOVÝ BĚH S KOČÁRKY:

Nebojte se, v kočárcích nebyly živé děti (ty by to nejspíše nepřežily, nebo by se minimálně vyklopily a poblinkaly😅)

Ale jak to vlastně probíhalo? Dva týmy soupeřily proti sobě. Vzali si kočárky, ve kterých ležely panenky, a běželi slalom. Ale byl v tom háček! Byl to štafetový závod!

Rozbité kočárky, ani vyklopené panenky nechyběly.

Razítko, panáka a jde se dál!

SKÁKÁNÍ V PYTLI:

Tohle byla jedna z disciplín, při které jsem se neskutečně moc nasmála.

Byla to opět štafeta. Jeden si vzal pytel, vlezl do něho a skákal až k tyči, kolem které se otočil a skákal nazpátek, kde si vzal pytel další soutěžící.

Zdá se vám to celkem jednoduché, že? Jenže v té rychlosti bylo tolik pádů a zajímavých způsobů předávání pytlů, že byste se tam řechtali se mnou.

NEJDELŠÍ PROVAZ ZE SVÝCH SVRŠKŮ:

Už z názvu asi pochopíte, o co jde. Svléknete se a uděláte z oblečení a bot ten nejdelší provaz.

Počasí sice bylo nic moc, ale ještě se dalo pochodovat po hřišti ve spodním prádle.

Razítko, hlavně toho panáka za takovou disciplínu a jde se dál!

ZÁVOD V KOLEČKU:

Tahle disciplína byla velmi podobná „Skákání v pytli“. Akorát jeden seděl v kolečku a druhý běžel k tyči, kde se otočil a předal kolečko další dvojici.

U tohohle závodu jsem se tak nasmála! Tolik závodníků z kolečka vypadalo. A to hlavně při otáčení kolem tyče.

No srandy kopec, co vám budu povídat.

HOD VEJCEM:

Hodit vejce spoluhráči a ten dalšímu, bez rozbití, třikrát do kola a opět razítko, panáka a jde se dál.

NAFUKOVÁNÍ BALÓNKŮ:

Další na pohled zábavná a hodně, hodně vtipná disciplína.

Na židlích ležely tzv. žáby na nafukování matrací či jiných nafukovacích věcí a na tom byly navlečené balónky, které díky skákáním na židlích v sedě nafukovali a čí balónek, jako první praskl, tak ten vyhrál!

Vidět své rodiče, známé, babičky, dědečky a nevím, koho ještě skákat na židli je velmi zábavná podívaná. Přiznám se, že jsem se nasmála, jak dlouho ještě ne.

PEXESO:

Pexeso s retro ,či romantiko obrázky. Rozložené pexeso na zemi a týmy museli hledat dvojice.  Pro každého bylo překvapení, jaké obrázky vůbec hledají. Nadšení hráčů bylo kouzelné a úsměvné. Dvojce se našly, frťánek se nalil, orazítkovalo se a šlo se dál

RECITACE:

Existuje spousta básniček a několik z nich bylo předneseno na pódiu přede všemi.

Výběr básniček byl opravdu krásný. Protože, i když jsem seděla o kousek dál a bavila se se svými kamarády, tak jsme pár básniček slyšeli a smáli jsme se. Smáli jsme se občas i tomu přednesu a vedlejším poznámkám. Navíc té zelené už v sobě měli dost.

Jak už jsem psala, sranda prostě byla.

BĚH V RAUŠI:

Běh v rauši. Co to asi je? To je, když se několikrát otočíte dokola, pak běžíte nebo jdete pár metrů, otočíte se kolem pálky a jdete nebo běžíte zpátky.

Co k tomu říct? Když k tomu někdo měl ještě v sobě pár panáků, tak to bylo ještě o něco těžší. To mi nejspíš uvěříte. A pohled na ně? K popukání. Ale myslím si, že jsme si asi tenhle pocit každý zažil.

Po všech disciplínách jsme si povídali, sešli se, tancovali, opékali buřty, jedli, pili a užívali si společného času.

Já sama za sebe na tuhle akci vzpomínám ráda. Dokonce jsem se na této akci seznámila s novými lidmi a to třeba i s mojí teď hodně dobrou kamarádkou.

CHOĎTE NA TYTO AKCE! Je sranda a třeba se začnete bavit s někým, s kým to ani nečekáte.

Barbora Píclová

Datum vložení: 6. 11. 2019 9:53