Den otevřených dveří PHR Rokytá

Den otevřených dveří se vydařil

V sobotu 31. srpna jsme pro všechny zájemce uspořádali na Hafling ranči den otevřených dveří. Cílem akce bylo jak ukázat ranč a jeho pracovní i cvičné prostory a představit zde chované koně, tak upozornit na nabídku služeb ranče pro veřejnost, děti i dospělé. Zde nabízíme především seznámení se základy práce s koněm a základy výuky jízdy, jak na vlastní jízdárně, tak s pokročilými jezdci v terénu.
M.j. i díky souběhu této akce s další „koňskou“ akcí v obci, a to rodeem, organizovaným panem Holkem, náš ranč navštívilo v průběhu dne přes 60 návštěvníků.
Návštěvníci, z nichž většina u nás byla poprvé, oceňovali jak řešení ranče, úpravu a čistotu předváděných prostor, celkovou trasu prohlídky, tak především kvalifikovaný a zapálený výklad provázejících děvčat Terezy a Šárky. Obě děvčata během dne absolvovala i několik zdařilých ukázek práce s koněm, vč. ukázky výcviku začátečníka v sedle. Zde naši sestavu úspěšně doplnila i teprve pětiletá Nikolka, která prokázala, že už něco na koni umí, a která se chystá, se souhlasem maminky, pokračovat ve výcviku u nás. Máme radost, že se k pravidelné výuce základů ježdění přihlásilo ihned i několik dalších dětí. Ještě čekáme, kdy se odváží i první dospělý.
Návštěvníci ranče, ať už z naší obce či okolí, si pochvalovali jak připravený program, příjemné průvodkyně, tak celkovou atmosféru ranče, k níž přispělo i pěkné sobotní počasí a v neposlední řadě i výborné občerstvení, které připravila paní domácí.
O zájmu návštěvníků všech generací vypovídá i pár přiložených fotografií. Více o nás na našich www.rhr.cz

Datum vložení: 3. 9. 2013 20:52
Datum poslední aktualizace: 3. 9. 2013 20:52