2.Ročník rozloučení se školou stanováním u hřbitova

2.Ročník: rozloučení se školou 2012 stanováním u hřbitova.

Dospělí by nevěřili, jak rychle vznikají tradice, stanování u hřbitova na Rokytě není výjimkou. Loni jsme zkusili první pokus. Vše proběhlo víc než dobře. Děti byly smutné, že to rychle uteklo a těšily se na další stanování. A je tu tradice.
Proč ne. Hurá do toho. Je 22-24.6 Martin Václavík nechal posekat prostor u hřbitova, dobrovolní hasiči Rokytá nám postavili velký stan, my tomu říkáme Šapitó. Moc děkujeme za pomoc. Protože nebýt traktoru a sekačky, tak není posekáno a nebýt hasičů tak spíme pod širákem. A to by jsme nechtěli.
V pátek 22.6. nás navštívila Městská Policie Mladá Boleslav s ukázkou psího výcviku a sebeobrany. Myslím, že to byl přesný zásah do duší malých kluků a holek. Představa umět se bránit a mít vedle sebe psa, s kterým se nebojíme, je bezpečný a příjemný pocit. Viz foto.

23.6. jsme uspořádali velký fotbalový zápas, již rozšířený o další družstvo a to hostující Bílou Hlínu.
Zde bych chtěla poděkovat Josefovi a Olině Bergmannovým za pomoc s občerstvením. Moc děkujeme.
 Zápas byl velmi napínavý a dlouho nerozhodný. Taťkové ukázali i svá slabá místa a to v nepravidelném sportování. Jeden tatínek utržil úraz s dlouhodobým léčením, utržení lýtkového svalu.
Maminky nebyly také výjimkou. Musím uznat, že jsme my ženy hrály velmi vytrvale a rázně, až jedna maminka skončila na nosítkách sanitky a později na operačním sále. S oběťmi sportu se musí počítat.
Vyhodnocení proběhlo následovně.  1. Místo Junioři
                                                           2. Místo Muži alá Taťkové
                                                           3. Místo Ženy alá Maminky
                                                           4. Místo Hosté Bílá Hlína
                                                           5. Místo naši nadějní malí fotbalisté Rokytá
Všem moc gratulujeme nejen SK – Rokytá , ale i Obec Rokytá.

Tím však den nekončil, večer byl připraven pro vaření bramborového guláše na ohni.
Náhradní dozor si moc netroufal na vaření a tak povolali kuchaře na slovo vzatý. Manželé Malíkovi nám uvařili úžasný bramborový guláš, který jsem sic neochutnala, ale slyšela jak byl dobrý.
Též moc děkujeme.
Pak děti čekala stezka odvahy a konečně vydatný spánek poslední noci pod stanem.

Všichni výše uvedení, netruchlete, že skončilo toto stanování, příští rok opět zahájíme již třetí ročník.
Tím bych chtěla naše pomocníky již zahrnout do další spolupráce.
Za SK Rokytá Podralsko Martina Procházková

Datum vložení: 6. 11. 2012 21:21