Rozloučení se školním rokem 2010-2011

Rozloučení se školním rokem  2010-2011

Poslední víkend před prázdninami 24 až 26.6. 2011, jsme se rozhodli s dětmi, že  strávíme tyto dny v přírodě pod stanem. Na louce u hřbitova v Horní Rokytě nám místní hasiči sehnali a pomohli postavit velký vojenský stan.

Počasí nám ten den nebylo moc nakloněno. Připravilo pro nás zkoušku odvahy a vytrvalosti. Vyhráli jsme nad ním. I přes vytrvalý déšť jsme stan postavili a ubytovali se v něm. Děti radostně vytahovaly vše co si přinesly či přivezly. Po usídlení táborníků jsme rozdělali oheň a opékali buřty. Kde jsme se  všichni představili a řekli o sobě pár slov. Je zajímavé, jak se děti až nyní  poznávají ač bydlí v jedné vesnici. Večerka byla bodem k diskuzi, protože starší kluci chtěli držet hlídky, ale vzhledem k velikosti stanu a množství dětí hlídka nebyla potřeba. Šli jsme spát všichni najednou. Všichni ulehli a spali tvrdě až do rána, kdy jsme uvítali hezké počasí rozcvičkou. Děti posnídaly z přinesených zásob. Nevěřili byste jak všem dětem v přírodě chutná.  Kolem desáté hodiny se naše parta táborníků rozprchla do svých domovů poobědvat.

Sobotní odpoledne nám nabízelo fotbalový zápas na hřišti pod třešňovým sadem. Družstev jsme měli celkem čtyři. 1. Družstvo - mladší a starší kluci 6-13 let, 2. Družstvo – junioři               15 – 19 let, 3. Družstvo  - Tatínkové  a v neposlední řadě  4. Družstvo – Ženy.

Zápas byl od prvního výkopu nejen napínavý, ale také plný zábavy. Fotbalová technika žen předčila všechna fotbalová pravidla, ale o to více pobavila diváky.  Nasazením života za nás ženy musím poděkovat Marku Trnkovi, který vsadil svůj holý život do  brány. Nebýt jeho výkonu, ženy by utržili nemalý počet gólů. Z důvodu úrazu nejmenované ženy. Bylo umístění následovné. Na 1. místě se umístilo družstvo Juniorů, 2. místo patří tatínkům, krásné 3. místo  patří malým a starším klukům, 4. místo získaly po velkém boji ženy.

Po vyčerpávajícím zápase nás čekal autentický souboj historického šermu v podání skupiny šermířů SHŠ Mordýři z Mladé Boleslavi. Nejen autentičnost  historie, humor ale také  i zapojení  dětí do dějů  přineslo všem zážitky a věřím, že i hezké vzpomínky na toto odpoledne. Touto cestou posíláme poděkování „Mordýřům“ z Mladé Boleslavi.

Blížil se večer a s tím spojené další dobrodružství v podobě vaření polévky na  ohni. Všichni táborníci čistili a krájeli zeleninu, kterou pak nasypali do hrnce. Vařečku nám nahradila větev ze stromu. Naběračku jsme měli v podobě hrníčku. Maminky našich táborníků by byly překvapeny, jak zeleninová polévka chutnala.

V noci nás čekala strašidelná cesta na hřbitov za asistence 5 odvážných rodičů, kteří měli hlídat případná strašidla, aby děti moc nestrašila. Všem dětem gratuluji, prošly na jedničku. Pak se šlo spát.

Nedělní ráno bylo již poslední chvílí strávenou na louce u stanu. Vydali jsme se ještě na předem připravenou stopovanou.  Opět úspěšně zdolanou, až na jeden úkol, který byl dobře schovaný před našimi zraky.

Rozchod končil slovy, sejdeme se tu příští rok a  slova táborníků zněla,  „ Né,  my chceme už příští víkend.“  To byla slova, která mě potěšila a věděla jsem, že tento víkend nebude poslední.

SRDEČNÉ PODĚKOVÁNÍ:

Obci Rokytá                                za spoluúčast a financování

Martinu Václavíkovi               za posekání louky

Michalu Kaplanovi                  za pomoc s tábořením, půjčení hrnce na vaření, dodání    dřeva   na oheň a důležitými radami při stanování v přírodě.

Antonínu Markovi                   za posekání hřiště pro fotbalový zápas

Janu Bartůňkovi                        za spravedlivé soudcování při fotbalovém     zápase.

Dobrovolným hasičům          za půjčení a stavění velkého vojenského stanu.

Aleši Píclovi                         za dodání dřeva na oheň a nedělní snídaně

SHŠ Mordýřům                    za autentický historický souboj a hezké vystoupení http://mordyri.wz.cz/page.html

Manželům Čelikovským       za dohled nad strašidly a spolupráci s organizací.

Martina Procházková

Datum vložení: 13. 7. 2011 11:50