Zdařilý den hasičů na Rokytě

Zdařilý den hasičů na Rokytě

V pondělí dne 5.7.2010 se konal na Rokytě již 9. ročník memoriálu Zdeňka Šlambory v požárním útoku starých gard hasičů. V den soutěže poněkud povolily tropy a tak na 300 přítomných mohlo sledovat zajímavou soutěž, které se zúčastnilo 6 mužských týmů: Klášter-Hradiště, Strážiště, Horní Bukovina, Nová Ves, Bítouchov a domácí Rokyta, 2 ženská družstva: Bukovina a Strážiště a ukázkový útok předvedly i děti z Kosmonos.

Ve dvoukolové soutěži mužů celkově zvítězil Klášter-Hradiště dobrým časem 42 sec., a druzí byli domácí z Rokyty, kterým letos už konečně šlapala výborně připravená technika. Z žen dosáhlo lepšího času družstvo z Bukoviny, Strážiště zase po menším zápolení s rozdělovačem předvedlo neplánovaně vloženou soutěž o „Miss mokré tričko“, což bylo v celkovém vyhodnocení soutěže rovněž řádně oceněno.

Ceny a diplomy předaly všem úspěšným soutěžícím v doprovodu starosty hasičů pana Josefa Růžičky starostka obce paní Jiřina Loupová a paní Hana Šlamborová.

Ke zdaru akce a dobré pohodě přispěli i externí kvalifikovaní rozhodčí soutěže, dále nový velký stan pro diváky, který pro podobné příležitosti zakoupila obec, i tradiční hudební doprovod pana Janouška.

Jediným dílčím nedostatkem dne byla malá kapacita jediné pivní pípy. Proto i přespolní hasiči odjeli poměrně brzy, aby mohli pohodlněji hasit žízeň na svých základnách.

Naopak kladné hodnocení zaslouží organizační příprava akce, kdy se vedle již zmíněné dobře připravené techniky, což byla osobní zásluha Martina Laubeho, Mirka Janouška a Tondy Marka, sešlo v sobotu na stavbu pódia a stanu přes 30 brigádníků, převážně mladší generace.

Úspěšná atmosféra celého memoriálu i výsledky všech soutěžících vyprovokovaly úvahy o tom, zda by do budoucna i domácí Rokyta nepostavila družstvo dětí nebo i žen. A tak se asi máme do budoucna na co těšit.

Datum vložení: 30. 5. 2011 12:28
Datum poslední aktualizace: 30. 5. 2011 12:28