Advent na Rokytě 2018

informace o proběhlé akci OÚ Rokytá

Dne 2. 12. 2018 proběhlo v naší obci Rokytá, tradiční zdobení vánočního stromu a přivítání tak prvního adventního času, které pořádá každý rok obecní zastupitelstvo.

Občané obce, kteří přišli i přes nepřízeň klimatických podmínek, přinesli skvělou přátelskou atmosféru a dobrou náladu. Hospodyňky připravily úžasné občerstvení, za které děkujeme a všichni jsme ho náležitě ocenili.

Paní Jitka Laubeová nás seznámila s historií adventu, včetně původu tradice zdobení adventního věnce, či historii vánočních stromků. V závěru byl za odpočítávání přítomných rozsvícen obecní vánoční strom a bylo připraveno vánoční světlo, které si občané mohli do svých domovů za pomocí svých lucerniček odnést.  Celá vánoční atmosféra byla podpořena vánočními koledami.

Po celý průběh odpoledne připravila naše Hospůdka na Rokytě teplé občerstvení jak pro velké dospěláky, tak i pro děti, jež bylo díky obecnímu zastupitelstvu pro občany zdarma.