Soutěž starých gard 2009

Soutěž starých gard opět úspěšná 5.7.2009

V sobotu 5. července uspořádal sbor dobrovolných hasičů další ročník soutěže starých gard pod označením „Memoriál Zdeňka Šlambory“.

K vlastní soutěži se sešlo šest tradičních soupeřů – Klášter, Nová Ves, Strážiště, Bukovina, Bitouchov a domácí Rokytá. Vítaným zpestřením a snad i inspirací pro další sbory byla vystoupení ženského družstva ze Strážiště a vystoupení dětského týmu z Nové Vsi.

Dvoukolová soutěž byla napínavá pro všechny soutěžící i četné diváky. Nakonec nejlepším časem dne 40 sekund po zásluze vyhrál tým Bukoviny. Domácím se sportovně tolik nedařilo a obsadili tentokrát až 5. místo.

Zdařilé soutěžní odpoledne bylo zakončeno slavnostním vyhodnocením a oceněním vítězů z rukou starostky obce paní Jiřiny Loupové a starosty SDH Rokytá pana Josefa Růžičky. Součástí slavnostního vyhodnocení bylo i ocenění jednoho z nejaktivnějších členů místního hasičského sboru, jeho staré gardy a také držitele letošního významného životního jubilea pana Jiřího Janouška.

Nejcennějším závěrem soutěže, která završila úspěšné první pololetí letošního roku, byl poznatek, že při soutěži, její přípravě i vlastním zabezpečení opět dokázaly, po předchozí dlouhé odmlce, najít společnou řeč a spolupracovat všechny generace místních hasičů. Přejeme si, aby tento trend v zájmu celé obce pokračovat nejen při hasičských soutěžích, ale také při potřebných brigádních i dalších společensko kulturních akcích v naší obci.

MŘ. .