DĚTSKÝ DEN 2022

Reportáž z akce OÚ

DĚTSKÝ DEN 2022 NA ROKYTĚ

Na sobotu 4. června 2022 bylo ohlášeno konání tradiční a velmi oblíbené akce a sice Dětského dne. Okolo 14. hodiny začal náš Volnočasový areál ožívat především dětskými hlasy. Pro letošní ročník byla zvolena varianta putování po připravené trase se stanovišti nazvané „Pohádkové odpoledne s Večerníčkem“. Na trase s 12 zastaveními čekalo na děti plnění úkolů, které jim zadávaly přímo pohádkové bytosti. Za splnění těchto úkolů dostali všichni sladkou odměnu.

Je třeba velice poděkovat a vzdát obdiv všem, kteří jednotlivá stanoviště a masky pohádkových bytostí připravovali. Opět se ukázalo že když se dá dohromady správná parta lidí, lze dokázat téměř nemožné. Všechny masky byly precizně propracované a jejich příprava zabrala jednotlivým vystupujícím spoustu času. V rámci příprav dětského dne byla na několika setkáních, která organizovala Radka Marková, domluvena pouze trasa putování, místa stanovišť a jednotlivé postavy. Vše ostatní zařizovali jednotliví aktéři. Ještě jednou všem veliký dík.

Po absolvování této velmi zajímavé trasy a návratu do Volnočasového areálu čekal na děti další doprovodný program zahájený společnou fotografií se všemi vystupujícími. Velice vytížený byl skákací hrad, za jehož zapůjčení děkujeme manželům Kyptovým. Dva koníci vedení paní Andreou Voce a jejími pomocnicemi se při svezení dětí téměř nezastavili. Rovněž paní Voce patří veliké díky. Velkým překvapením byl nafukovací bazén až po okraj naplněný hračkami, které si děti mohly rozebrat. Děkujeme paní Kocurkové, která nám tyto hračky darovala. Dále bylo možné opéct si špekáček připravený stylovými kuchaři, nebo si objednat párek v rohlíku a točenou malinovku – to vše na účet obce.

Na závěr bych rád ještě jednou poděkoval všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na uspořádání letošního Dětského dne. Že se toto úsilí vyplatilo potvrzovaly spokojené úsměvy dětí a také častá slova chvály a uznání, že se i v tak relativně malé obci podaří uspořádat takto organizačně náročnou akci. To však záleží vždy na správných lidech, na něž má Rokyta, jak je vidět, štěstí.

Antonín Marek, starosta obce Rokytá

Foto a video: Josef a Milena Malíkovi